Nowa impreza triathlonowa – Enea Żnin Triathlon

25 stycznia 2022

Organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon zapraszają na nowe wydarzenie, odbywające się w ostatni weekend maja w Żninie.


Zapisy zostaną otwarte już 10 lutego o godzinie 18:00 na stronie www.znintriathlon.pl


Enea Żnin Triathlon to zawody idealne na rozpoczęcie sezonu startowego lub debiut w triathlonie.

29 maja na zawodników czeka wydarzenie z wieloma atutami, z których najważniejsze to:
* Idealne warunki do ścigania i uzyskiwania nowych życiówek na bardzo szybkich trasach
* Wyjątkowy obiekt Cukrowni Żnin, zlokalizowany tuż nad Jeziorem Żnińskim, który zapewnia atrakcje dla zawodników i ich rodzin
* Doskonała lokalizacja Żnina pomiędzy Bydgoszczą, a Poznaniem (dojedziesz w 30 minut!) i dogodny dojazd z innych części Polski dzięki położeniu przy trasie S5

Zawody odbędą się na trzech dystansach:
* 1/8 (475m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu)
* 1/4 (950m pływania, 45 km jazdy rowerem,10,55 km biegu)
* 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22,1 km biegu)

Uczestnicy mogą startować indywidualnie lub w 3-osobowych sztafetach.Od dawna szukaliśmy nowego wyzwania, w którym moglibyśmy wykorzystać doświadczenie zebrane podczas organizacji największej imprezy triathlonowej w Polsce, czyli Enea Bydgoszcz Triathlon - opowiadają organizatorzy, Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński - Szukaliśmy dogodnej lokalizacji, która pozwoli nam zorganizować nowe zawody na poziomie, którego oczekują od nas zawodnicy.

Żnin ma wszystko, czego potrzebują triathloniści: świetną lokalizację, infrastrukturę i zaangażowany samorząd. Niesamowite wrażenie robi też zrewitalizowany obiekt Cukrowni Żnin, który od momentu otwarcia zaczął przyciągać gości z całego kraju, a także otworzył swoje podwoje przed sportowcami i ich rodzinami.
Dlatego to właśnie w Żninie zdecydowaliśmy się zorganizować kolejne zawody triathlonowe w naszym portfolio.

W poprzednim roku triathlon w Żninie nie doszedł do skutku ze względu na problemy ówczesnego organizatora. Gmina Żnin widzi jednak olbrzymi potencjał w organizacji triathlonu, dlatego zaprosiłem do współpracy organizatorów Enea Bydgoszcz Triathlon i wspólnie przygotujemy zawody Enea Żnin Triathlon w 2022 i kolejnych latach.

Cieszę się, że Organizatorzy dostrzegli rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Żninie. Jestem przekonany, że 29 maja udowodnimy, że Żnin jest jednym z najlepszych miejsc w Polsce do organizacji tego typu wydarzeń! - powiedział Roberta Luchowski - Burmistrz Żnina

Powiat żniński od wielu lat wspiera liczne wydarzenia sportowe, aktywnie promując region pod hasłem #PowiatŻnińskiAktywnie.  Z zadowoleniem przyjąłem informację, że po wyścigu kolarskim Enea Pałuki Tour czy cyklu imprez biegowych Grand Prix Pałuk których jesteśmy współorganizatorem, na terenie powiatu organizowane będzie kolejne duże przedsięwzięcie sportowe – Enea Żnin Triathlon.

To bardzo cieszy, ponieważ realizacja tego typu wydarzeń jest zbieżna z naszym podejściem do promowania sportu, tak profesjonalnego, jak i uprawianego rekreacyjnie oraz amatorsko. Teren powiatu żnińskiego znakomicie nadaje się do organizacji Enea Żnin Triathlon, poprzez liczne jeziora znajdujące się na Pałukach, atrakcyjne trasy rowerowe i wyjątkową infrastrukturę turystyczną gotową przyjąć zawodników z całego kraju. - powiedział Andrzej Hłond – Wicestarosta ŻnińskiEnea Żnin Triathlon to także świetne przetarcie dla uczestników zawodów w Bydgoszczy.
Start w Żninie 29 maja 2022 pozwala uzyskać jeszcze więcej przyjemności z efektów pracy włożonej w przygotowania do sezonu. Nad obydwoma wydarzeniami patronat tytularny objęła firma Enea.

Zawodnicy rejestrujący się najszybciej korzystają z obniżonych opłat wpisowych.

Czekają one na pierwszych zapisanych na poszczególnych dystansach:
* 1/8 i 1/4: 50 i 100 kolejnych pakietów
* 1/2 aż 100 takich pakietów (z 250 ogólnie dostępnych)


Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.znintriathlon.pl

Zapisy ruszają już 10 lutego o godzinie 18:00!